Néixer [neÌÍïS^], Nàixer [naS^]

Please install Times NR Phonetic true type font on your system.

Present
Indicative
Future
Indicative
Imperfect
Indicative
Past Simple
Indicative
neixo 
neixes 
neix 
naixem 
naixeu 
neixen
naixo
naixes
naix
--
--
naixen
naixaré 
naixeràs 
naixerà 
naixerem 
naixereu 
naixeran
naixia 
naixies 
naixia 
naixíem 
naixíeu 
naixien
naixí 
naixeres 
naixé 
naixérem 
naixéreu 
naixeren
nasquí 
nasqueres 
nasqué 
nasquérem 
nasquéreu 
nasqueren
Present
Subjunctive
Imperfect
Subjunctive
Present
Imperative

Gerund

que neixi 
que neixis 
que neixi 
que naixem 
que naixeu 
que neixin
naixi
naixis
naixi
nasquem
nasqueu

naixin
que naixés 
que naixessis 
que naixés 
que naixéssim 
que naixéssiu 
que naixessin
nasqués
nasquessis
nasqués
nasquéssim
nasquéssiu
nasquessin
-- 
neix (naix) ! 
neixi (naixi) ! 
naixem (nasquem) ! 
naixeu! 
neixin (naixin) !

naixent
...

Past
Participle

nascut, -uda,
nascuts, -udes


Catalan Irregular Verbs
Descriptive Catalan Grammar

Catalan Language Main Page

Modern Romance Languages Main Page
Orbis Latinus Main Page

This page is part of Orbis Latinus
© Zdravko Batzarov